چاپ کردن این صفحه
نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان:  حجاب زنان در بازار و خیابان‌ها مایه تأسف است/‌زنان در غرب آسایش، آرامش و خانواده ندارند

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان: حجاب زنان در بازار و خیابان‌ها مایه تأسف است/‌زنان در غرب آسایش، آرامش و خانواده ندارند

 

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان با بیان اینکه ‌وضعیت حجاب جامعه نگران‌کننده است، گفت: ‌حجاب زنان در بازار و خیابان‌ها مایه تأسف بوده ‌که تحت تأثیر تهاجم فرهنگی استکبار جهانی است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آبادآیت‌الله سید احمد میرعمادی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته که در مصلی الغدیر خرم‌آباد برگزار شد به 20 جمادی‌الثانی فرخنده میلاد حضرت زهرا(س) اشاره و اظهار داشت: میلاد حضرت زهرا(س) نویدبخش جاودانگی پیامبر(ص) و ناکامی دشمنان آن حضرت بود، خداوند به پیامبر اکرم(ص) کوثر داد و فرمود به‌واسطه حضرت فاطمه(س) جاودانه می‌مانی اما دشمنان تو ناکام می‌شوند.

وی بابیان اینکه ولادت حضرت زهرا(س) پایان دوران خرافه، ظلم و ستم برزنان و معرفی جایگاه شامخ زن در نظام آفرینش بود افزود: زمانی که حضرت زهرا(س) به دنیا آمد تمام خرافاتی که در مورد زنان وجود داشت از بین رفت و پیامبر(ص) برای حضرت فاطمه(س) ارزش قائل بود؛ زن به‌واسطه ولادت حضرت زهرا(س) شخصیت و عظمت پیدا کرد و در جامعه نقش‌آفرینی می‌کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان با اشاره به اینکه ولادت باسعادت حضرت زهرا(س) بسیار پربرکت بود عنوان کرد: حضرت زهرا(س) حلقه وصل میان نبودت و امامت بوده است به همین جهت حضرت زهرا(س) به‌عنوان دختر نبوت، همسر ولایت و مادر امامت نامیده شد.

وی بیان کرد: حضرت زهرا(س) الگویی برای  زنان جامعه شد و امروز به‌عنوان روز زن نام‌گذاری شده است، روز زن یعنی توجه به هویت زن مسلمان، هویت زن مسلمان در عفت و پاک‌دامنی، علم، معرفت و حضور سالم در جامعه است.

آیت‌الله میرعمادی تصریح کرد: زن مسلمان در میدان علم، معرفت، بصیرت و در میدان مبارزه با دشمن می‌تواند حضور سالمی داشته باشد، امروز به برکت انقلاب اسلامی، زنان ایرانی شخصیت پیداکرده‌اند، امروز زن مسلمان در محیط خانواده، کسب‌وکار و در محیط تعلیم و تربیت، در محیط سیاست و اجتماع  با حفظ هویت و شخصیت زنانه خود حاضر می‌شود و نقش‌آفرینی می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: امروز زنان جامعه ما با افتخار در تمام صحنه‌ها نقش‌آفرینی می‌کند و برای دنیا الگو شده‌اند، شخصیت و هویت زن مسلمان این است که کارها را با حفظ حجاب، عفت و پاک‌دامنی انجام دهد.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان گفت: امروز در دنیای غرب نگاه به زن، نگاه کاسب گرانه است یعنی زن را فقط در بعد شهوانی و ابزاری برای منافع اقتصادی می‌دانند؛ امروز زنان در غرب آسایش، آرامش و خانواده ندارند چراکه هویت زنانه‌شان در غرب گرفته شد، هویت زن در این است که او به‌عنوان گوهر باارزش در جامعه نقش‌آفرینی کند.

وی اظهار داشت: استکبار جهانی با تهاجم فرهنگی به دنبال این است که نقش زنان را در جامعه با از بین بردن هویت بردارد و بر آن جامعه تسلط پیدا کند بنابراین بی‌بندوباری و بدحجابی را ترویج و به‌عنوان الگو معرفی می‌کنند که این بردگی است.

آیت‌الله میرعمادی افزود: امروز وضعیت حجاب جامعه نگران‌کننده است، حجاب زنان در بازار و خیابان‌ها مایه تأسف است که تحت تأثیر تهاجم فرهنگی استکبار جهانی است، باید به هوش باشیم و بدانیم که اگر هویت زن مسلمان خدشه‌دار شود خانواده متزلزل شده و جامعه آسیب می‌بیند و دیگر  فضای امنیت و آسایش نخواهد بود.

وی بابیان اینکه باید از حضرت زهرا(س) الگو گرفت و با حفظ هویت زن مسلمان در تمام عرصه‌ها نقش‌آفرینی کرد گفت: روز 20 جمادی‌الثانی مصادف با ولادت امام خمینی(ره) نیز است، سراسر زندگی امام راحل الگو است، سلوک امام  خمینی(ره)در خانواده الگو است، امام در خانواده احترام فوق‌العاده‌ای به مادر خود داشت و به همسر خود احترام می‌گذاشت.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان اظهار داشت: سلوک اجتماعی، تواضع، فروتنی و مردم‌داری، نظم و برنامه‌ریزی در زندگی، جوانمردی، توجه به محرومان و مستضعفان سلوک اجتماعی امام خمینی(ره) بود.

وی افزود: سلوک حکومتی و سیاسی امام خمینی(ره) نیز الگو بوده است، ایستادگی امام راحل در برابر ظلم و ستم، ایستادگی در برابر استکبار و سازش‌ناپذیری، تأکید بر وحدت امت اسلامی و تأکید بر ارتباط ایران اسلامی با سایر کشورها بر اساس سه اصل حکمت، عزت و مصلحت سلوک سیاسی امام خمینی(ره) بوده است.

آیت‌الله میرعمادی بابیان اینکه تولد حضرت زهرا(س) اسلام و تولد امام بزرگوار ایران اسلامی را ماندگار عنوان کرد: تولد فاطمه زهرا(س) سبب سربلندی اسلام شد و اسلام فاطمی در دنیا معرفی شد، تولد امام بزرگوار سبب افتخار ایران اسلامی شد که امروز به انقلاب و نهضت امام راحل افتخار می‌کنیم.

وی بیان کرد: 29 اسفند روز ملی شدن صنعت نفت است که یکی از وقایع تاریخی مهم ایران به شمار می‌رود، تصویب قانون ملی شدن  صنعت نفت نقطه عطفی در تاریخ سیاسی و اقتصادی ایران  به شمار می‌آید که تصویب این قانون دست بیگانگان را از کشور قطع کرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان تصریح کرد: انگلیس تمام معادن نفت را در اختیار خود داشت اما با ملی شدن صنعت نفت دست بیگانگان قطع شد که مایه افتخار است، هر اقدامی که در راستای استقلال ایران اسلامی برداشته شود ارزشمند است.

وی خاطرنشان کرد: هر عهد و پیمانی که دست بیگانگان را از کشور قطع کند مایه افتخار است، در مقابل هر عهد و پیمان و قراردادی که سبب ذلت و از بین رفتن استقلال و فرهنگ ملت ایران شود ازنظر مردم مردود است و تاریخ از آن‌ها به بدی یاد می‌کند.

آیت‌الله میرعمادی گفت: سندی به نام 2030 که در اواخر هفته گذشته از سوی وزیر علوم و وزیر آموزش‌وپرورش رونمایی شد آنچه خود آقایان می‌گویند این  سند از سوی یونسکو برای آموزش‌وپرورش ایران تهیه‌شده است و هنوز از محتوای آن‌کسی مطلع نیست ولی قابل‌تأمل است سندی که یونسکو برای ملت ایران بنویسد یقیناً با آرمان‌های انقلاب، امام راحل و ایران اسلامی سازگاری ندارد.

وی اظهار داشت: در مورد این سند قضاوتی نمی‌کنیم اما اعلام می‌کنیم دست‌اندرکاران و رسانه‌ها تحلیل و بررسی کنند و مسئولان این سند 2030 را منتشر کنند تا مردم بدانند که محتوای این سند چیست.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان افزود: باید دید این سند با سند تحول بنیادین در نظام آموزش‌وپرورش که مقام معظم رهبری تأیید کردند چه تناسبی دارد؛ این سند قابل‌تأمل، نقد و بررسی است.

وی عنوان کرد: روزهای پایان سال 95  را سپری می‌کنیم و در آستانه روز عید نوروز و آغاز فصل بهار قرار داریم، این روز در ایران و برخی کشورها به بهانه رسیدن فصل بهار روز جشن، سرور، شادمانی و صله ارحام است که کار خوبی است.

آیت‌الله میرعمادی بیان کرد: در این مدت اگر در میان اقوام یک فرد نیازمند وجود دارد دستگیری کنیم و اگر کسانی هستند که با همدیگر کدورت دارند آشتی دهیم، اگر شخصی گرفتار است نجات داده و در معاشرت‌ها و سفرها مواظب باشیم که گناه و معصیت نکنیم.

انتهای پیام/

آخرین ویرایش در سه شنبه, 01 فروردين 1396 ساعت 04:39
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌)

موارد مرتبط