نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان:  هدف اصلی طراحان بحث «آشتی ملی» تطهیر سران فتنه است

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان: هدف اصلی طراحان بحث «آشتی ملی» تطهیر سران فتنه است

 

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان هدف اصلی طراحان بحث «آشتی ملی» را تطهیر سران فتنه دانست و گفت: این افراد می‌خواهند سران فتنه را مظلوم‌ نشان داده و آن‌ها را از حصر خانگی بیرون آورند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، آیت‌الله سید احمد میرعمادی ظهر امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر خرم‌آباد که در مصلی الغدیر شهر خرم‌آباد برگزار شد به شخصیت مقام معظم رهبری اشاره کرد و اظهار داشت: شخصیت مقام معظم رهبری شخصیتی ممتاز است که  28 سال است هدایت و رهبری انقلاب اسلامی ایران را برعهده‌گرفته و کشتی نجات را در این دریای پرتلاطم و پر امواج به سرمنزل مقصود رسانده است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان یکی از ویژگی‌های مقام معظم رهبری را تقوا و مقید بودن ایشان به موازین شرعی دانست و عنوان کرد: این ویژگی‌های مقام معظم رهبری سبب شده یک شخصیت معنوی تأثیرگذاری داشته باشند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به 29 بهمن‌ماه سالروز قیام مردم تبریز که در چهلمین روز شهدای قیام قم در سال 56 اتفاق افتاد اشاره کرد و گفت: به همین مناسبت مردم خونگرم آذربایجان و تبریز دیداری با مقام معظم رهبری داشتند.

آیت الله میرعمادی بابیان اینکه در دیدار مقام معظم رهبری با مردم آذربایجان و تبریز مقام معظم رهبری سخنان مهمی را ایراد فرمودند، بیان کرد: تعبیر مقام معظم رهبری در رابطه با حماسه عظیم راهپیمایی یوم‌الله 22 بهمن‌ماه این بوده است که این راهپیمایی مردم در یوم‌الله22 بهمن آبروی نظام، انقلاب و ایران بوده است.

وی با تأکید بر اینکه مردم با حضور خود در راهپیمایی 22 بهمن‌ماه سنگ تمام گذاشتند، تصریح کرد: مقام معظم رهبری فرمودند مسئولان نباید حضور مردم در راهپیمایی22 بهمن‌ماه را به معنای گلایه نداشتن مردم تصور کنند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان خاطرنشان کرد: مردم مشکلاتی دارند ولی بااین‌حال انقلاب، رهبری و نظامشان را دوست دارند و مسئولان باید در راستای رفع مشکلات مردم اقدام کنند.

وی اظهار داشت: پیام راهپیمایی یوم‌الله 22 بهمن‌ماه تودهنی محکمی به تهدیدهای ترامپ رئیس‌جمهور تازه‌کار آمریکا است زیرا ترامپ خیال می‌کند با داد، فریاد و زبان خشن می‌تواند با ملت ایران اسلامی روبرو شود.

آیت الله میرعمادی خطاب به رئیس‌جمهور تازه‌کار آمریکا در رابطه با تهدیدهایش علیه ایران افزود: ایرانی‌ها 38 سال پیش‌گفته‌اند آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند زیرا بزرگ‌ترهای تو که ریشه داشته‌اند نتوانستند کاری انجام دهند و اکنون تو که در درون کشورت دارای مشکل هستی چگونه می‌خواهی مشکلاتت را حل کنی؟ پس تو کوچک‌تر از آنی که در برابر ملت ایران بخواهی عرض‌اندام کنی.

وی عنوان کرد: مقام معظم رهبری فرمودند آمریکا با ترفند، جنگ نظامی را به رخ ملت ایران و مسئولان می‌کشد درحالی‌که دروغ است زیرا با این کار قصد دارد ذهن مسئولان را از مسئله اصلی که جنگ اقتصادی و فرهنگی است منحرف کند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با تأکید بر اینکه ما باید به اقتصاد کشور و اقتصاد مقاومتی توجه کنیم، بیان کرد: با توجه به اینکه  سال اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل درحالی‌که اتمام است چه اقدام و عملی صورت گرفته؟ مسئولان بیایند و اقدامات انجام‌شده را معرفی کنند.

وی  تصریح کرد: تهدید و حمله نظامی هیچ تهدیدی برای ملت ایران به شمار نمی‌آید زیرا آن‌ها  قدرت نظامی جمهوری اسلامی ایران را امتحان کرده‌اند و تنها روزنه امید برای آن‌ها روزنه اقتصاد است.

آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری طی سخنان خود به پیشنهاد آشتی ملی که از سوی برخی از جریانت اتفاق افتاده است اشاره کردند گفت: بعضی از جریان‌های سیاسی پیشنهاد آشتی ملی دادند.

وی خاطرنشان کرد: آشتی ملی از سوی قانون‌شکنان پیشنهادشده است. این افراد کسانی هستند که قانون‌شکنی کردند و در سال88 دست در دست سلطنت‌طلبان، ضدانقلاب، منافقان و بدخواهان نهادند و اکنون بحث آشتی ملی را مطرح کرده‌اند.

 نماینده ولی‌فقیه در لرستان اظهار داشت: آشتی ملی به معنای آشتی ملت است ولی ملت که با یکدیگر قهر نیستند و تعداد اندکی از سیاسیون ورشکسته و بدون پشتوانه امروز مسئله آشتی ملی را مطرح می‌کنند.

وی بابیان اینکه هدف اصلی طراحان بحث آشتی ملی تطهیر سران فتنه است افزود: این افراد می‌خواهند سران فتنه را مظلوم‌نمایی کرده و آن‌ها را از حصر خانگی بیرون آورند.

آیت الله میرعمادی عنوان کرد: این گروه اندک و این جریان سیاسی منفور باید بدانند ملت ایران همیشه وفادار و پشتیبان انقلاب، نظام جمهوری اسلامی و رهبری بوده و با فتنه گران همیشه قهر هستند.

وی با اشاره به اینکه یکم اسفندماه روز حمله جنگنده رژیم عراق به هواپیمای مسافربری ایران است، بیان کرد: در این حادثه 40 نفر به شهادت رسیدند که این روز را به‌عنوان روز روحانیت و دفاع مقدس نام‌گذاری شده است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: نقش روحانیت در انقلاب اسلامی و در دوران دفاع مقدس برای همه مردم روشن است زیرا روحانیون در دوران دفاع مقدس  در جنبه‌های تبلیغی و رزمی حضور داشتند.

وی با اشاره به اینکه تعداد شهدای روحانی در دوران دفاع مقدس چهار هزار و 363 نفر نفر بوده است، تصریح کرد: در دوران دفاع مقدس 143 نفر روحانی در سمت فرماندهی و 124 روحانی آرپیچی زن  به شهادت رسیده‌اند که این امر نشان می‌دهد روحانیت همیشه با مرکب سرخ و سیاه خود از اسلام  و مکتب تشیع دفاع کرده و می‌کند.

آیت الله میرعمادی به اعتراض و نارضایتی دانشجویان دانشکده علوم قرآنی خرم‌آباد نسبت به انحلال و انتقال این دانشکده به شهرستان ملایر اشاره کرد و  اظهار داشت: این خبر از سوی مسئولان دانشگاه نیز به‌نوعی تائید شده است.

وی خاطرنشان کرد: دانشکده علوم قرآنی با پیگیری‌های فراوان در سال 1390 افتتاح شد و متأسفانه این دانشکده از روز اول مورد بی مهریه مسئولان قرارگرفته است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با اشاره به اینکه دانشکده علوم قرآنی خرم‌آباد زیر نظر اوقاف است، افزود: اوقاف نیز از این دانشکده حمایت لازم را نداشته و نمی‌کند و این در حالی است که این دانشکده تاکنون رئیسی ثابت و مقیم استان نداشته و روسای دانشکده همیشه پروازی بوده‌اند.

وی عنوان کرد: انتقال دانشکده علوم قرآنی شهر خرم‌آباد به شهرستان ملایر پیامدهای فراوانی دارد زیرا با این کار با حیثیت استان لرستان و مردم خرم‌آباد بازی می‌شود زیرا مردم این شهر هنوز یادشان نرفته پتروشیمی خرم‌آباد به اراک منتقل‌شده است.

آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه انتقال دانشکده علوم قرآنی به ملایر سبب دلسردی و بدبینی دانشجویان و خانواده‌شان  نسبت به‌نظام دانشکده و نسبت به قرآن می‌شود، بیان کرد: بسیاری از دانشجویان این دانشکده دختر هستند که بعد از انتقال این دانشکده به شهرستان دیگر ترک تحصیل می‌کنند بنابراین راه‌حل این است که مسئولان دانشکده علوم قرآنی بر روی این موضوع وقت بگذارند و با تعامل از انتقال این دانشکده به شهرستان دیگر جلوگیری کنند.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم این هشدار کافی باشد که مسئولان استان و اوقاف به خود آمده و به دنبال حل مشکلات دانشکده علوم قرآنی خرم‌آباد بروند. اوقاف در رابطه با آزادسازی حریم امام‌زاده زیدبن علی  نیز تاکنون یک مغازه را آزاد نکرده است.

انتهای پیام/        

آخرین ویرایش در سه شنبه, 03 اسفند 1395 ساعت 04:44
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌)

نظرات

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.