آیت‌الله ‌میرعمادی: تا زمانی که چشم ‌به ‌غرب و آمریکا داریم ‌مشکلات اقتصادی برطرف نمی‌شود

آیت‌الله ‌میرعمادی: تا زمانی که چشم ‌به ‌غرب و آمریکا داریم ‌مشکلات اقتصادی برطرف نمی‌شود

وضعیت حجاب در‌ جامعه‌ مناسب نیست

 

نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: تا زمانی که دستمان به سوی بیگانگان دراز است نمی‌توانیم مسئله اقتصادمان را درست کنیم و تا زمانی که چشم طمع به بیگانگان، غرب و آمریکا داریم نمی‌توانیم بر مشکلات اقتصادی غلبه کنیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم آباد، آیت‌الله سید احمد میرعمادی در ‌خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهرستان خرم‌آباد که در مصلی الغدیر این شهر برگزار شد یکی از شرایط تحقق اقتصاد مقاومتی را مسئله اعتماد به نفس و خودباوری عنوان کرد و اظهار داشت: انسان با داشتن اعتماد به نفس خود را توانان و با کفایت در انجام کارها می داند و به تعبیری دیگر اعتماد به نفس یعنی احساس توانایی و قدرت عمل کردن در انجام کارهاست.

وی اعتماد به نفس را مسئله بسیار مهم و حیاتی در تمام ابعاد زندگی دانست و  افزود: موفقیت و پیشرفت در کارها به اعتماد به نفس بستگی دارد و از سوی دیگر شکست، ناکامی و موفق نبودن در کارها بدلیل عدم اعتماد به نفس است.

نماینده ولی فقیه در لرستانبا اشاره به اینکه موضوع اعتماد به نفس در مسائل سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی نیز وجود دارد عنوان کرد: درصورتیکه اعتماد به نفس نداشته باشیم به بیگانگان می‌گوییم بیایید به کمکمان و حل موضوع کنید زیرا مشکل بیکاری، اشتغال و اقتصادی داریم و درصورت داشتن اعتماد بنفس خودمان می توانیم مشکلات اقتصادی را حل کنیم.

والدین باید به فرزندان خود اعتماد به نفس دهند

وی بیان کرد: اولین اثر اعتماد به نفس مسئله موفقیت، پیشرفت، رشد و تعالی و دمین اثر آن این است که اعتماد به نفس منجر به خودشکوفایی می شود زیرا انسان دارای اعتماد به نفس استعدادهایش شکوفا می شود.

میرعمادی گفت: درصورتی که فردی فاقد اعتماد به نفس باشد همیشه و در همه حال خود را ضعیف و ناتوان در برابر کارها می بیند و کاری از پیش نمی برد و همچنین فاقد خلاقیت و نوآوری است.

وی تصریح کرد: دلیل اینکه درگذشته افرادی نام و اثرشان در تاریخ ثبت شده و جاودانه مانده است این بوده که این افراد دارای اعتناد به نفس بوده‌اند.

نماینده ولی فقیه در لرستان با تاکید بر اینکه باید به فرزندانمان اعتماد به نفس دهیم، خاطرنشان کرد: والدین نباید فرزندان خود را همیشه سرزنش و تحقیر کنند زیرا با این کار اعتماد به نفس را از آنها می‌گیرند و دیگر در جامعه احساس مفید بودن و با فایده بودن نمی‌کنند.

وی اظهار داشت: درصورتی که فردی اعتماد به نفس نداشته باشد از خود بیگانه و بیگانه پرست است و همیشه دست نیاز به سوی دیگران دراز می‌کند و خواستار این است که دیگران کارش را انحام دهند.

چشم طمع به بیگانگان مانع حل مشکلات اقتصادی

میرعمادی افزود: تا زمانی که دستمان به سوی بیگانگان دراز است نمی‌توانیم مسئله اقتصادمان را درست کنیم و تا زمانی که چشم طمع به بیگانگان، غرب و آمریکا داریم نمی‌توانیم بر مشکلات اقتصادی غلبه کنیم.

وی عنوان کرد: همچنین در آیات، منابع دینی و روایات مطالب فراوانی در رابطه با اعتماد بنفس وجود دارد زیرا اعتماد بنفس سبب آرامش می شود.

امام جمعه خرم‌آباد بیان کرد: امام سجاد (ع)می فرماید تمام خیر و سعادت را در این دیدم که انسان به آنچه در دست مردم است طمع نداشته باشد و به آنچه که در دست دیگران است بی‌نیاز باشد، این سخن امام سجاد (ع) یعنی بی‌نیاز از آمریکا، غرب و دیگران بوده و خود باور، خوداتکا و دارای اعتماد به نفس باشیم.

وی گفت: مسئله اقتصاد مقاومتی که رهبر معظم انقلاب بر روی آن تکیه کرده برای این جهت است که  ایران اسلامی سرشار از استعدادهای درخشان، نیروهای توانمند و منابع قوی است که ما با این ثروت، منابع و نیروی انسانی می توانیم با داشتن اعتماد بنفس بر تمام مشکلات اقتصادی غلبه کنیم.

باید اعتماد به نفس را عمومی کرده و آن را در دل همه افراد به وجود آوریم

میرعمادی تصریح کرد: ما می توانیم تولید کنیم، اشتغال ایجاد نماییم، بیکاری را برطرف نماییم و کارخانه بسازیم، آیا جوانان ما که راکتور آب سنگین اراک را درست کردند نمی‌توانند کارخانه‌ای ایجاد کنند و مشکلات اقتصادی را برطرف کنند؟ یقینا می‌توانند.

وی خاطرنشان کرد: ما باید اعتماد به نفس را عمومی کنیم و آن را در دل همه افراد به وجود آوریم.

نماینده ولی فقیه در لرستان ضمن تبریک 18 دی ماه سالروز ولادت با سعادت امام حسن عسگری (ع) به تمام شیعیان اسلامی اظهار داشت: این امام بزرگوار 28 سال  از عمر پربرکتشان را با فعالیت های سیاسی، اجتماعی، فرهنگ و دینی در راستای حفظ اسلام تلاش کرد و اسلام را حفظ کرده است.

وی افزود: امام حسن عسگری (ع)در برابر افکار ضد اسلامی ایستادگی و مبارزه کردند و زمینه را برای دوران غیبت امام زمان (عج)فراهم کرد که این امر کار بسیار بزرگی بوده است.

کشف حجاب بزرگترین ضربه به شخصیت دینی و اجتماعی زنان بوده است

میرعمادی با بیان اینکه 17 دی ماه سالروز اجرای طرح استعماری کشف حجاب به دست رضا خان در ایران است، عنوان کرد: رضا خان طی سفرش به کشور ترکیه و الگو گیری از آتاتورک در برگشت به ایران کشف حجاب را راه انداخت که با این کار بزرگترین ضربه را به شخصیت دینی و اجتناعی زنان وارد کرده است.

وی بیان کرد: شخصیت زن در عفت، پاکدامنی و رعایت حجاب است وشخصیت و مقام زن در این نیست که خود را در برابر نامحرم بزک کند زیرا خداوند شخصیت و کرامت زن را در پاکدامنی او قرار داده است.

امام جمعه خرم‌آباد گفت: آنچه که در مسئله کشف حجاب اتفاق افتاد ضربه زدن به حیثیت، امنیت اخلاقی و اجتماعی جامعه بوده و در صورتی که زنی با پوشش نامناسب خود در جامعه حاضر شود خیال نکند که دارای شخصیت شده زیرا زینت زن در پاکدامنی و عفت اوست.

بی‌حجابی و بدحجابی ریشه در استعمار دارد

وی تصریح کرد: ما باید بدانیم استعمارگران برای اینکه در کار استعماری خود موفق شوند اولین کارشان رواج بی بندو باری  و بی‌حجابی در جامعه است.

میرعمادی خاطرنشان کرد: ما باید بدانیم بی‌حجابی و بدحجابی ریشه در استعمار دارد و اگر امروز وضعیت حجاب جامعه ما مناسب نیست دست استعمار در آن دخالت دارد.

وی اظهار داشت: لباس های آنچنانی، وضعیت بی‌بندوباری و ترویج بی‌بندوباری سوغات استعمار است و ما باید بر عفت عمومی جامعه تاکید کنیم و تلاش کنیم که عفت عمومی جامعه حفظ شود.

19 دی یک روز تاریخی برای انقلاب اسلامی است

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه 19 دی ماه روز قیام خونین مردم قم علیه رژیم شاه بوده است، افزود: در سال هزار و 356 قیام 19 دی  نقطه ای درخشنده در تاریخ انقلاب اسلامی بوده است.

وی عنوان کرد: وقتی 17 دی ماه آن سال در روزنامه اطلاعات آن روز مقاله‌ای نوشته شد که در آن به  امام راحل توهین شده بود مردم قم با راهپیمایی تجمع آرایی را داشتند و اعتراض کرده بودند که در این مقاله اهانت شده است.

میرعمادی بیان کرد: در روز 19 دی وقتی از منزل آیت‌الله نوری همدانی بازمی‌گشتند در میدان شهدا مورد حمله ساواک و ماموران رژیم شاه قرار گرفتند و مردم تعدادی کشته و زخمی شدند و در نتیجه قیام 19 دی اولین جرقه انقلاب بعد از قیام 15 خرداد بود که این قیام تا 22 بهمن ماه ادامه پیدا کرد و به پیروزی رسید بنابراین این روز یک روز تاریخی برای انقلاب اسلامی ما است.

وی گفت: مسئله قیام 19 دی برای دنیا یک جرقه ای بود که نشان داد شاه در دل مردم ایران جایگاهی ندارد و حکومت شاه متزلزل است.

انقلاب اسلامی نظامی اسلامی و مردمی است

نماینده ولی فقیه در لرستان تصریح کرد: تهدید آمریکایی ها بعد از قیام 19 دی این بوده که ارکان حکومت شاه متزلزل هستند و همین امر باعث شده که نتوانستند در برابر سیل خروشان مردم ایران ایستادگی کرده و بتواند جلوی انقلاب اسلامی را بگیرد.

وی خاطرنشان کرد: قیام 19 دی ماهیت اسلامی و مردمی بودن انقلاب امام را به رخ  دنیا کشید زیرا که ماهیت این قیام اسلامی و مردمی است و امروز ما افتخار می‌کنیم که نظام ما نظامی اسلامی و مردمی است.

میرعمادی با اشاره به اینکه 20 دی سالروز وفات حضرت فاطمه معصومه(س) است، اظهار داشت: مقام و منزلت این حضرت بسیار والاست و یکی از فضیلت‌های معنوی و مقام های عالی حضرت فاطمه معصومه (س) مقام شفاعت است و بسیاری از مراجع و علما به شخصیت والای حضرت فاطمه معصومه (ع )احترام می‌گذاشتند.

وی افزود: در زمان مرحوم آیت الله بروجردی  ملک سعود پادشاه عربستان به تهران آمد و درخواست کرد که به دیدار آیت الله بروجردی برود و آیت الله بروجردی دیدار پادشاه عربستان را رد کرد و این در حالی بود که برخی افراد گفتند درصورتی که این ملاقات انجام می‌شد رابطه ایران و آل سعود خوب می‌شد و آیت الله بروجردی گفتند که اگر ملک سعود به قم و به دیدار من می آمد و به زیارت حضرت فاطمه معصومه (س) نمی رفت من این اهانت را چه می‌توانستم کنم؟

اختلاف سران قوا زیبنده نظام اسلامی نیست

نماینده ولی فقیه  با بیان اینکه متاسفانه طی چند هفته اخیر شاهد بگو مگو و جدال بی فایده بعضی سران قوا نسبت به یکدیگر بوده ایم، عنوان کرد: این مسائل به رسانه ها و در سطح جامعه کشیده شد که این کار زیبنده نظام اسلامی نیست زیرا مسئولان قوا در جمهوری اسلامی از جایگاه والایی برخوردار هستند و ما نباید آن ها را نصیحت کنیم که دعوا نکنند بلکه آن ها باید مردم را نصیحت کنند ولی متاسفانه گاهی مسائلی اتفاق می افتد که اختلافات سران قوا به سطح جامعه کشیده می سود که این امر برای جامعه مضر است و باعث دلسردی و بی اعتمادی به مسئولان نظام می شود.

وی بیان کرد: ما از رئیس جمهور و رئیس قوه قضاییه انتظار داریم درصورتیکه با هم اختلاف دارند آن را حل کنند طوری نشود که مقام معظم رهبری دغدغه وحدت مسئولان را داشته باشد.

مردم از پروازهای فرودگاه خرم آباد استقبال کنند

میرعمادی به توسعه یافتن فرودگاه خرم آباد اشاره کرد و گفت: فرودگاه نقش اساسی در پیشرفت و توسعه هرشهری دارد زیرا مسئولان، افراد و شخصیت ها می توانند از این طریق به راحتی به شهری سفر کنند و ارتباط در سطح بالا حفظ می شود.

وی با تاکید بر اینکه فرودگاه نیاز به استقبال مردم دارد،  تصریح کرد:  شخصیت های حقیقی و حقوقی باید از آن استقبال کنند زیرا هواپیما باید مسافر داشته باشد تا بتواند پرواز کند و فرودگاه بدون مسافر فایده ای ندارد.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد خاطرنشان کرد: انتظار ما این است که از این موقعیت مخصوصا پرواز به مشهد مقدس  استقبال شود تا فرودگاه جایگاه خود را پیدا کرده و پروازهای دیگری برای عتبات عالیات و ان شاالله با نابودی آل سعود پرواز برای حج برقرار شود.

ساخت زائرسرای لرستانی در مشهد نیازمند کمک خیران

وی به ساخت زائر سرای  لرستانی مخصوص لرستانی ها در مشهد مقدس  اشاره کرد و اظهار داشت: 500 متر زمین در نزدیکی حرم مطهر امام رضا (ع) از شهرداری  مشهد دریافت کرده ایم و قرار است که زائرسرای لرستان را آنجا ایجاد کنیم.

میرعمادی افزود:  مقدمات کار فراهم شده و پروانه، مجوز، نقشه و طراحی آن انجام شد و اکنون این زائر سرا در هشت طبقه طراحی شده  اسکلتش آماده شده و سقف دو طبقه از آن نیز زده شده که نیاز به کمک دارد زیرا از آن مردم لرستان است.

وی عنوان کرد: هیچکس نمی تواند در زائر سرای لرستان ادعایی داشته باشد و این در حالیست که این زائر سرا برای ادامه ساخت نیاز به مساعدت و کمک دارد و افراد خیر و نیکوکار می توانند به ساخت این زائر سرا کمک کنند.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد بیان کرد: درصورتیکه کمک مردم در ساخت زائر سرای لرستانی نباشد همینطور نیمه کاره باقی می ماند.

آخرین ویرایش در دوشنبه, 20 دی 1395 ساعت 04:32
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌)

نظرات

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.